14383366_1086659701370859_1944743719_nSusipažinkime su Arnu Petravičiumi, ketvirto kurso Ekonomikos ir politikos programos studentu. Arnas jau ketverius metus mina ISM SA durų slenkstį. Jis pasižymi stipria charizma, nestokoja humoro jausmo ir yra dažnas šokių aikštelės valdovas.
Per keturis metus Arnas spėjo susipažinti su ISM SA veikla bei pajusti, ką reiškia būti bendruomenės nariu. Kas paskatino jį prisijungti ir kokios patirties įgavo būdamas atstovybės nariu? Arnas mielai dalinasi savo patirtimi.

Jau rugsėjo 12d. startuos priėmimai į ISM studentų atstovybę. Gal galėtum pasidalinti, kas tave paskatino prisijungti prie ISM SA?
Išskirti vieną faktorių yra labai sunku. Dvyliktoje klasėje turėjau lūžį, kai tapau daug aktyvesnis įvairiuose veiklose. Taigi įstojimas į SA atrodė logiškas sekantis žingsnis, kuris atidarytų daug naujų durų. Taip pat turėjau keletą pažįstamų SA, kurie rekomendavo prisijungti prie jų komandos. Na, o lemiamas spyris, žinoma, buvo fuxų žygis. Pamačiau, jog vos vyresnė chebra už mane sugeba suorganizuoti tokio masto ir kokybės renginį, tuomet nebeliko jokių klaustukų ir iki galo apsisprendžiau, kad šiuo metu man tai tinkamiausia vieta :).

Buvimas atstovybėje asocijuojasi ne vien su linksmybėmis, čia – daugiausiai laiko atiduodama
darbui. Su kokiais sunkumais teko susidurti ISM SA veikloje?

Studentų atstovybėje teko patirti nemažai pirmų kartų :). Pradedant nuo pirmojo cold call’o, baigiant problemos sprendimu (naujieji SA nariai galės su šiuo reiškiniu susipažinti jau visai netrukus) 4 žmonių rate. Sunkumų buvo tikrai daug, kai reikėdavo perlipti save ir žengti žingsnį į dar nematytus vandenis.

Nauji žmonės, iššūkiai, nauji darbai keičia ir tobulina asmenybę. Kaip SA veikla keitė tavo gyvenimą?
Didžiausias pokytis įvyko sugebėjime planuoti laiką. Jei prieš SA būdavo sunku suderinti sporto treniruotes su mokslais, tai dabar įmanoma dirbti darbą pilnu etatu, mokytis bei kuruoti papildomus projektus vienu metu.

Atstovybėje buvai ir esi pastebimas dėl savo darbų gausos. Prie kokių projektų teko prisidėti?
Pirmais metais teko prisidėti prie International Kitchen, Gyvos Muzikos Vakaro, TEDxISM, Slalomo, SYTYCSY, Fuxų žygio ir Creative Shock renginių marketingo komandų. Antrais metais tapau Creative Shock projekto vadovu ir kitiems renginiams laiko visiškai nebeliko, bet kiekvienais metais prisidedu prie Fuxų žygio organizavimo.

10661725_1194116277270381_9152006430232918764_oMinėjai, jog dirbai marketinge, vėliau tapai marketingo komiteto viceprezidentas, o pastaruosius metus paties didžiausio atstovybės renginio – konkurso Creative Shock vadovu. Galbūt išskirtum, kuri veikla labiausiai patiko?
Kiekviena veikla turėjo savų išskirtinumų, įdomių aspektų ir iššūkių, bet be jokios abejonės vadovauti Creative Shock projektui patiko labiausiai.
Galimybė prisidėti prie tokio projekto pasitaiko retam, tad labai džiaugiuosi, kad pasisekė būtent man. Dirbant tekdavo suvaldyti didelį srautą, kuruoti 20 žmonių komandą, derėtis su pačiais didžiausiais partneriais ir, žinoma, vykti į Ugandą, kur su kolega rinkome informaciją finalinei konkurso užduočiai bei konsultavome vietinį verslą.
Per pastaruosius du metus kartu su komanda sugebėjome Creative Shock padaryti vienu iš didžiausių business case konkursu Europoje. Paskutiniais metais turėjome dalyvių iš visų pasaulio žemynų, tad iškart galima suprasti, kad vadovauti tokio masto projektui yra milžiniškas iššūkis ir galimybė išbandyti save, įrodyti, kad gali daugiau ir geriau.

Kiti atstovybės nariai– draugai, pažįstami ar kolegos? Dirbate ar ir kartu leidžiate laisvalaikį?dsc_0802
Per tris metus atstovybėje sutikau labai daug žmonių ir drąsiai galiu teigti, kad radau draugų iki gyvenimo galo, kuriais galiu pasitikėti visose gyvenimo situacijose ir kalnus versti tiek profesinėje srity, tiek šokių aikštelėje.

Šiais metais tapsi ISM SA alumniu. Kur judėsi toliau? Ar tolimesnė veikla ir darbas bus susijusęs su tuo, ką nuveikei ISM SA?
Pats faktas, kad tapsiu alumniu didelių pokyčių nepadarys, nes patirtis, kurią įgavau SA pagalba neišnyks. Jau nuo antro kurso turiu galimybę darbuotis pilnu tempu ir kaupti profesinę patirtį. Pats šiuo metu orientuojuosi į marketingą ir verslo plėtrą, o tai yra labai susiję su tuo, ką tekdavo veikti SA. Taip pat projektų valdymo patirtis yra naudinga visur.

Neseniai buvai vienos konferencijos pranešėjas. Kalbėjai apie Lithuanian Lunar Mission. Kas tai? Kokios tavo atsakomybės? Ar tavo kolegos taip pat yra atstovybės nariai?
Lithuanian Lunar Mission 2018 yra pirmoji Lietuvos Mėnulio misija bei pirmoji misija į Mėnulį pasaulyje, kurios metu bus auginamas maistas ir stebima, ar netolimoje ateityje ten gyvensiantys astronautai galės patys apsirūpinti organiniu ir šviežiu maistu. Aš pats asmeniškai esu vienas iš projekto vadovu ir orientuojuosi į projekto plėtrą bei partnerystes. Misijai vadovauju dar su dviem SA nariais Emonu Šabonu ir Ignu Bakanausku. Su jais šiais metais laimėjome Tarptautini Projektų Valdymo Čempionatą, kas ir nuvedė link Mėnulio misijos .

Kadangi tiek ISM tiek ISM SA įgavai daug patirties, gal gali duoti keletą patarimų naujam ISM SA nariui?
Pagrindinis patarimas būtų, kad nepraleistumėt nei vienos galimybės, kuri pasitaiko. Prisiimkit riziką, prisiimkit atsakomybes, nes tik taip atsiranda progresas. SA galime pavadinti savotiška gyvenimo simuliacija, kurioje gauname proga tapti projekto vadovais ir dirbti su 20 žmonių komanda jau pirmuosiuose kursuose. Gauname proga eiti į susitikimus su aukščiausių pozicijų atstovais į didžiausias įmones neturint jokios pardavimų patirties. O svarbiausia, kad labai anksti gauname galimybę skaudžiai klysti ir mokytis iš blogų sprendimų, kurie įmonėje galėtų kainuoti labai brangiai. Bet viskas prasideda nuo to pirmo žingsnio ir pasirinkimo – ar nepabijosit prisiimti atsakomybės ir rizikos? Tikiuosi ne :).

 

Interviu ėmė: Inga Aleknaitė