Lietuvoje besitęsiant rinkiminėms batalijoms ir partijoms akcentuojant švietimo sistemos reformų būtinybę, kaimyninės Latvijos studentų sąjunga piktinasi jų šalyje vykstančiomis permainomis ir prašo palaikymo kovoje su biurokratais.

Latvijos švietimo ir mokslo ministerija šią vasarą pristatė planą, pagal kurį būtų sukurta nauja vidurinių mokyklų mokytojų atlyginimų sistema. Ilgalaikėje perspektyvoje ši sistema atrodo gan patraukli, kadangi ji turėtų padėti efektyviau disponuoti resursais ir pasiūlyti didesnius atlyginimus mokytojams.

Tačiau yra ir kita medalio pusė. Šiuo metu Latvijos valdžia formuoja kitų metų biudžetą ir planuoja lėšas, skirtas naujajai vidurinio ugdymo finansavimo sistemai, perskirti iš pinigų, skirtų valstybės finansuojamoms aukštojo mokslo studijų vietoms, taip sumažinant valstybės finansuojamų vietų skaičių maždaug 5000 per 5 metus. Kad galėtume geriau suprasti situaciją, šiuo metu Latvijoje studijuoja 84000 studentų, iš kurių apie 34000 gauna valstybės finansavimą. Kaimyninės šalies aukštasis mokslas jau yra nepakankamai finansuojamas, kadangi net 48% krizės metu sumažintas biudžetas taip ir nebuvo atstatytas.

Latvijos studentų sąjunga laikosi pozicijos, jog valstybės finansuojamų vietų mažinimas apriboja aukštojo mokslo prieinamumą. Latvius palaikome ir mes, ISM Studentų atstovybė, prisidedanti prie Latvijos studentų organizuojamos solidarumo akcijos.

Jei jūs laikotės tokios pat pozicijos, kviečiame dalintis šiuo įrašu bei naudoti grotažymes #studentulieta, #LSA ir #fundourfuture. Niekada negalime žinoti, kokios reformos bus priimtos mūsų valstybėje – galbūt ir mums reikės kolegų palaikymo.