Jau rugsėjo 12–tąją prasidės naujų ISM studentų atstovybės narių priėmimas. Tai beveik mėnesį trunkantis laikotarpis, kurio metu klausimų iškyla būsimiems ir esamiems nariams. Tačiau, didžiausias galvos skausmas naujokams – kurį komitetą rinktis? Siekdami padėti apsispręsti viceprezidentai paruošia komitetų veiklų pristatymus, išsamiai atsako į visus klausimus. Visgi norėdami užtikrinti naujų kandidatų pasirinkimus savo nuomonėmis dalijasi ir kiti studentų atstovybės nariai.

Vienas iš komitetų, kuris gali jus sudominti – marketingas. Jo narė Brigita teigia: “Per pirmuosius metus SA marketingo komitetas davė be galo daug. Pardavimų subtilybių pagalba išmoksti ne tik parduoti idėją, tačiau kartu pristatyti ar parduoti ir save, kas šioje srityje yra svarbu. Tai vieta, kurioje tenka išlipti iš visų zonų, kurios tau kelia baimę, ir tikrąją ta žodžio prasme žingsnis po žingsnio, skambutis po skambučio siekti to, ką nori pasiekti ir gauti. Marketingo komitete vykdomi pardavimai mane žavi tuo, jog net ir gavęs tai, ko siekei, kaskart supranti, kad gali dar geriau, kas duoda nesibaigiančios motyvacijos darbuotis toliau”.

Kita studentų atstovybės narė Aušra sutiko pasidalinti savo patirtimi finansų srityje: “Vienas geriausių sprendimų, kuriuos gali padaryti finansų pirmakursis ar šiaip besidomintis kaip valdomi renginių finansai žmogus, yra pasirinkti ISM SA finansų komitetą. Pirmaisiais metais tą padariau ir aš! Ir čia išmokau ne tik kontroliuoti renginių finansus, rašyti renginių analizes, teikti projektų paraiškas, įvairiausių excel triukų, bet ir prisidėjau prie renginių organizavimo, sutikau daugybę naujų draugų ir galiausiai – ši patirtis man padėjo patekti į svajonių praktiką dar pirmame kurse!”

Mūsų atstovybės senbuvis Ernestas sutiko papasakoti apie savo komitetą: “Žmogiškieji ištekliai dažnai atrodo neapčiuopiama, neaiški veikla. Žmonės dažnai klausia, ką visgi jie veikia? Prieš daugiau nei du metus eidamas į šį universitetą ir pats turėjau dvejonių, bet įsiliejus į HR veiklą dvejonės išsisklaidė. Niekas nemėgsta dirbti nejaukioje, šaltoje aplinkoje. Žmogiškieji ištekliai idealiu variantu orientuojasi į tai, jog organizacijos mikroklimatas būtų kuo geresnis, kad nebūtų vidinių nesutarimų, problemų. Tai veikla, kurioje žmonės turi mokėti bendrauti, pajausti net neišsakomus kitų narių skaudulius”.

Lauryna – PR narė pasidalino savo patirtimi šiame komitete: ”Tik įstojus į Studentų atstovybę aš nebuvau tikra, ar mano vieta būtent viešųjų ryšių komitete, tačiau dabar aš savęs neįsivaizduoju niekur kitur. Kodėl? Niekada nebuvau menininkė, tačiau visada domėjausi mada, dizainu, tapyba ir, žinoma, reklama. Daugelis šio komiteto narių išmoksta ir dirba su tokiomis programomis kaip Adobe Illustrator, Adobe Photoshop ir pan., tuo tarpu aš pasirinkau kiek kitą kryptį ir pradėjau dirbti su SA socialiniais tinklais. Taigi, viešųjų ryšių komitetas suteikė man naują progą atskleisti save veikloje, kuriai aš maniau nesanti sutverta. Dabar aš daug išmanau ne tik apie socialinių tinklų valdymą, bet ir apie rašymą, bendrą vizualų įvaizdį, dizaino naujoves. Šiame komitete išmokau ne tik atskleisti save, bet ir susipažinau su puikiais žmonėmis, kurie tapo mano artimais draugais, ir dabar mes esame viena stipri, kūrybiškumu alsuojanti komanda.”

“Akademinių reikalų komitetas, nors ten praleidau dar tik metus, išmokė mane labai daug. Darbas ir susirinkimai su universiteto administracija leido sustiprinti mano bendravimo įgūdžius ir pamatyti, kokie žmonės iš tikrųjų dirba ISM universitete. Įsitraukimas į Lietuvos studentų organizacijas leido susipažinti su daugybe įvairių studentų iš visos šalies, pamatyti problemas iš įvairių pozicijų ir požiūrių. Aš labai džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie komiteto veiklos, žaibiškai reaguoti į iškilusias problemas ir įgauti tiek daug patirties, kuri man labai pravers po studijų baigimo”- teigė Kotryna, akademinių reikalų komiteto viceprezidentė.

Ir paskutinis likęs komitetas – kultūra. Savo nuomonę apie jį dalinasi Paulius: “Kultūros komitetas suteikia galimybę iš arčiau peržvelgti, kaip turi būti valdomi projektai. Tai praktinė galimybė pasibandyti save projekto vadovo vietoje. Ypatingai linkiu čia pabandyti žmonėms, kurie mėgsta detaliai planuoti, apgalvoti įvairius scenarijus ir vertinti rizikas. Manau, kad šiame komitete galima pasiimti daugiau nei bet kuriame kitame. Bet vėlgi – viskas priklauso nuo jūsų.”

Planuoji stoti į SA? Tikimės, jog šis įrašas padėjo tau apsispręsti, į kurį komitetą stoti!

SA pristatymai – rugsėjo 12, 18:30, 114A auditorijoje.

 

Rugilė Pudževelytė